0214935

مثلث برمودا، کشف حقایق و رازهایی از مثلث برمودا

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4.4 از 5 (از 1011 رای)
14 تیر ، 1399
الفبای سفر
گردشگری
2 کامنت
تگ ها : گردشگری

مثلث برمودا کجاست؟ حقایق و رازهای مثلث برمودا، عکس، تصاویر و فیلم مثلث برمودا و چه کسانی از مثلث برمودا زنده برگشته اند؟

آخرین اخبار و حوادث مثلث برمودا را در این بخش بخوانید.

حقایقی از مثلث برمودا

در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی منطقه ای با نام مثلث برمودا وجود دارد که به اسم مثلث شیطان نیز شهرت دارد. این منطقه آنقدری عجیب است که در آن بیش از 20 فروند هواپیما و 50 کشتی به شکل کاملا ناگهانی ناپدید شدند. البته اینکه به آن مثلث برمودا می گویند بدان معنا نیست که این منطقه مثلثی شکل باشد بلکه این تنها ظاهر قضیه است که در ادامه این بخش جذاب به آن اشاره خواهیم کرد. به راستی دلیل این اتفاقات مرموزانه در این منطقه چیست؟ راز مثلث برمودا چیست؟ آیا وجود موجودات فرازمینی در این جا واقعیست؟

تصاویر مثلث برمودا

تصاویر ماهواره ای مثلت برمودا 

مثلث برمودا کجاست؟

مثلث برمودا (مثلث مرگ) در جنوب شرقی آمریکا واقع شده است که یک منطقه مثلثی شکل با ناحیه‌ای به مساحت ۱٬۳۰۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع تا ۳٬۹۰۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع را تشکیل می دهد. همانطور که در شکل پایین مشاهده می کنید این منطقه شامل میامی، پورتو ریکو و برمودا است و به همین دلیل آن را بانام مثلث میشناسند. و این جا درواقع همان محدوده مشهوری است که حال به یکی از ترسناکترین مناطق تبدیل شده است. 

عکس مثلث برمودا

مثلث برمودا متشکل از 3 راس برمودا، پورتوریکو و میامی

با دیگر عجایب ایران و جهان آشنا شوید

از عجایب ترسناک در ایران چه می دانید؟

5 نمونه از عجایب جهان که شما را حیرت زده می کند.

حوادث مثلث برمودا

در سال 1918 اولین کشتی که قصد عزیمت از باربادوس به بالتیمور را داشت و اتقاقا یکی از ناوگان های بسیار مهم آمریکایی به شمار می رفت با نام یواس اس سایکلوب به همراه کالیر فرمانده کشتی و 309 خدمه به شکل ناگهانی در این منطقه (مثلث برمودا) ناپدید شد البته این در حالیست که بعد از این اتفاق بسیاری آن را حمله ای از سمت دشمن در جنگ جهانی اول می دانستند. در 5 دسامبر 1945 نیز پرواز شماره 19 با 5 فروند هواپیمای آموزشی و 14 نفر که از شهر فورت لادِردِیل در ایالت فلوریدا حرکت کردند و قرار بود یک کار تمرینی بمب‌افکنی انجام دهند. که در نهایت در این منطقه ناپدید شدند و حتی جالب است که بدانید چند ثانیه پیش از ناپدیدشدن آن‌ها فرمانده می‌گفت: این‌جا هیچ چیز خوب نیست، آب سبز است یا سفید!

لازم به ذکر است که قبل از حادثه پرواز شماره 19، حوادث زیادی در سال های قبل رخ دادند اما بعد از این اتفاق بود که مثل یک بمب منفجر شد و از آن پس بسیاری به دنبال کشف اسرار این منطقه پرداختند.

تاریخچه مثلث برمودا

کشتی یو اس اس سایکلوب

نام مثلث برمودا از کجا آمد؟ 

در سال 1950 روزنامه نگاری با نام جونز مقاله ای منتشر کرد در مورد اتفاقاتی که در این منطقه برای کشتی ها و هواپیماها رخ داد. 14 سال بعد در سال 1964 برای اولین بار نویسنده ای به نام وینسنت گادیس از نام مثلث برمودا استفاده کرد و از آن زمان مثلث برمودا به آگاهی عموم رسید و خیلی زود این نام به شهرت دست پیدا کرد.

پرواز شماره 19

گمشدگان مثلث برمودا (پرواز شماره 19)

تئوری های مطرح شده درباره مثلث برمودا

اینکه چرا در مثلث برمودا چنین اتفاقاتی رخ میدهد همواره در سالیان گذشته تا به امروز مورد بررسی قرار گرفته است. چه بسا این اتفاق زمانی منجرو به بوجود آمدن فرضیه ای با نام زندگی کردن موجودات فرازمینی در منطقه مثلث برمودا شد. از دلایل سرنگونی هواپیماها و ناپدید شدن کشتی ها در مثلث برمودا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1.  آخرین تحقیقات بدست رسیده در مورد مثلث برمودا این است که ابرهای شش گوشه ای که عرضی در دامنه ی ۳۲ تا ۸۸ کیلومتر دارند در این منطقه مشاهده شده اند که سبب به وجود آمدن طوفان هایی به سرعت 106 کیلومتر در ساعت می شوند. برخورد طوفان ‌ها از سه جهت جغرافیایی غرب ، جنوب و شمال که از نیروی لازم برای ایجاد امواجی با بیش از 15 متر ارتفاع برخوردارند. سبب غرق شدن کشتی های غول پیکری چون یو اس اس سایکلوب و سقوط هواپیماها در این منطقه مثلثی شده اند.

تصاویر ثبت شده مثلث برمودا از ناسا

تشکیل ابرهای 6 ضلعی، ثبت شده توسط ناسا

  1. یکی دیگر از فرضیه هایی که در مورد مثلث برمودا وجود داشت این بود که وجود گاز متان در این منطقه موجب تشکیل حباب های گازی شود که این حباب ها هم به روی سطح آب می آیند و همین امر در بوجود آمدن امواج بسیاری در این منطقه کمک می کند که در نهایتا منجرو به غرق شدن کشتی می شود و همچنین جهش گازمتان به سمت بالا (هوا) نیز سبب می شود تا هواپیما نتواند تعادل خود را حفظ کند.
  2. یکی از فرضیه هایی که در اوایل بسیار مطرح شده بود نظریه آتلانتیس نام داشت که بسیاری اعتقاد داشتند شهر آتلانتیس را مثلث برمودا بلعیده و به همین دلیل دیگر اثری از این شهر نیست.

در مجموع نظریات مختلف سبب شده اند تا به امروز مستندات و کتاب های متفاوتی در مورد مثلث برمودا (اقیانوس سیاهی ها) به چاپ برسند.

فیلم مثلث برمودا و حقایقی از آن را می توانید در این فیلم تماشا نمایید

کسانی که از مثلث برمودا زنده برگشتند

در بالاتر اشاره شد به اینکه چه حوادثی در منطقه مثلث برمودا رخ داد. اما یکی از موضوعاتی که توسط علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر جستجو می شود درباره نجات یافتگان مثلث برمودا است. مثلث برمودا در واقع در طول خطوط معمول کشتیرانی است با کشتی های کروز و دیگر وسایل نقلیه دریایی که معمولا از این منطقه می گذرند.  و با این حال می توان گفت بسیاری از هواپیماها و کشتی ها موفق شدند از این ناحیه، جان سالم به در ببرند و قربانی نظریات مختلف مطرح شده از جمله طوفان های مثلث برمودا نشدند.

سوالات متداول

1. مثلث برمودا به چه نام های دیگری شهرت دارد؟

مثلث مرگ، مثلث شیطان، دریای مرگ، اقیانوس سیاهی‌ها نام هایی هستند که به جای مثلث برمودا استفاده می شوند.

2. آیا واقعا راز اصلی مثلث برمودا کشف شد؟

همانگونه که گفته شد راز اصلی مثلث برمودا وجود ابرهای شش ضلعی و تشکیل طوفان هایی از 3 جهت شناخته شده است.

3. آخرین قربانی مثلث برمودا چه زمانی بوده؟

در همین دهه یک کشتی با نام SS El Faro در سال 2015 بعد از گرفتاری در یکی از طوفان های سهمگین این منطقه همراه با 33 خدمه، در مثلث برمودا غرق شد و بعدها تیکه هایی از این کشتی در آن جا پیدا شد. در سال 2018 نیز یک هواپیما با 8 مسافر به گونه ای در این ناحیه ناپدید شد که هیچ اثری از آن باقی نمانده است.

4. آیا مثلث برمودا در قرآن آمده است؟

در قرآن کریم در مورد جزیره خضراء و مثلث برمودا چیزی نیامده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
2 کامنت
روهام
لطفا از کسانی که از مثلث برمودا زنده برگشتند مطلب بنویسید
الفبای سفر

سلام

به زودی حتما منتشر میکنیم

استار
اینکه آتلانتیس چگونه ناپدید شد و اینکه در منطقه مثلث برمودا عکس هایی منتشر شده از سفینه ها و اجسامی که در نوع خودشون عجیب غریب هستن جای سوال داره
نظر خودتان را ارسال کنید