0214935

بازگشایی مرزهای خارجی اتحادیه اروپا بر روی 50 کشور

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1001 رای)
به روزرسانی : 01 تیر ، 1399
اخبار گردشگری

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال بررسی طرحی هستند که طبق آن بازگشایی مرزهای حوزه شنگن به روی ۵۰ کشور اجرا شود. در این مورد ؤان بتیست لوموین، دستیار وزیر امور خارجه فرانسه، گفت که لیست نهایی کشورها در هفته اعلام خواهد شد و از ابتدای ماه ژوئیه می تواند به مرحله اجرا درآید. وی در گفت‌وگو با تلویزیون فرانس ۲ افزود: قرار است به احتمال زیاد لیستی از 50 کشور که توانستند در پیشگیری ویروس کرونا موفق باشند اعلام شود به نحوی که سلامت شهروندان فرانسوی و اروپایی به خاطر نیفتد.

بازگشایی مرزهای خارجی اتحادیه اروپا بر روی 50 کشور

پلیس های مرزی اتحادیه اروپا

گفته می شود که لیست جدید بر اساس شاخصی با عنوان تعداد موارد جدید ثبت شده به کووید19 در هر ۱۰۰ هزار نفر تنظیم می شود و هر دو هفته یک بار به روز خواهد شد. از نکاتی که می توان در این مصاحبه به آن توجه کرد اشاره نشدن به نام کشورهای کانادا و آمریکا است، و در خصوص کشورهای آمریکای لاتین همچون برزیل که در یک ماه اخیر افزایش چشمگیری در ابتلا به کووید 19 داشتند، می بایست فعلا صبر کنند.

اخبار و مطالب زیر را از دست ندهید.

آخرین وضعیت عبور و مرور از مرزهای ایران به کشورهای خارجی

بازگشایی مرز هوایی ترکیه و ایران از تابستان

زمان بازگشایی سفارت ها مشخص شد

بازگشایی مرز روسیه از تیرماه

اتحادیه اروپا به دنبال شیوع ویروس جدید کرونا از ۱۷ ماه مارس (۲۷ اسفند) به تدریج محدودیت هایی را برای سفر به ۲۷ کشور عضو این اتحادیه، ایسلند،‌ لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس به اجرا گذاشت. با این حال و با فروکش کردن همه گیری در شماری از کشورها، کمیسیون اروپا به اعضای اتحادیه اروپا توصیه کرد از ابتدای ماه ژوئیه این محدودیت‌ها را به تدریج لغو کنند.از سرگیری سفرها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا همزمان با تعطیلات تابستانی می تواند به سود بخش گردشگری باشد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید