0214935

مرز ترکیه کی باز می شود؟ (8 مرداد ماه)

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4.5 از 5 (از 1006 رای)
27 خرداد ، 1399
الفبای سفر
اخبار
0 کامنت
تگ ها : ترکیه

ترکیه مجوز پروازهای ایران به این کشور را لغو کرد

با اعلام دو شرکت هواپیمایی ماهان ایر و قشم ایر با توجه به محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت ترکیه، پروازهای تهران-استانبول-تهران تا اطلاع ثانوی باطل می گردد. ناگفته نماند که این محدودیت ها در همین تاریخ توسط ترکیه اجرایی شده است. این در حالیست که در روز قبل اعلام شده بود ایرلاین ترکیش، قرار است از تاریخ اول آگوست (11 مرداد) پروازهای خود را به سه شهر تهران، تبریز و شیراز به اجرا درآورد. گفتنی است که این تصمیم در پی تشدید ویروس کرونا در ایران اتخاذ شده است. (به روز رسانی شده در تاریخ 29 تیر 99)

از سرگیری پروازهای ترکیش به ایران 

در تاریخ 28 تیرماه 99، شرکت هواپیمایی ترکیش، در جدیدترین بروزرسانی مقاصد پروازی خود، سه شهر ایران را به شبکه پروازی خود اضافه نموده است. این شهرها شامل تهران، تبریز و شیراز می باشند و پروازها از اول آگوست مصادف با 11 مرداد و با باز شدن رسمی مرزهای هوایی ایران و ترکیه آغاز خواهد شد. همچنین پروازهای خارجی هواپیمایی پگاسوس به 17 کشور از جمله ایران از همین تاریخ یعنی اول آگوست شروع می شود. 

شروع پروازهای ترکیش از تهران

بازگشایی مرز ترکیه و ایران برای مسافران

در نشست خبری مشترک که میان محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در آنکارا پایتخت این کشور برگزار شد. با اعلام مولود چاوش اوغلو، پروازهای میان ایران و ترکیه که به دلیل شیوع ویروس کرونا با وقفه ای چندماهه همراه بود از ابتدای ماه آگوست میلادی (11 مرداد) از سرگرفته خواهند شد. 

از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه موضوع نشست مشترک دو کشور

نشست مشترک سران ایران و ترکیه در آنکارا

همچنین در این نشست به اهمیت صنعت گردشگری به رشد اقتصادی و روابط میان دو کشور پرداخته شد زیرا سالانه گردشگران بسیاری از ایران و از طریق هوایی به ترکیه سفر می‌کنند. در این جلسه، هر دو طرف مذاکره اظهار امیدواری کردند که با برداشتن این قدم مهم، بتوان بخش ناچیزی از زیان‌هایی که صنعت گردشگری دو کشور در دوران پاندمی کرونا متحمل شدند را جبران کرد.

تا مطالب زیر را نخواندید از این صفحه خارج نشوید

آخرین وضعیت عبور و مرور از مرز ایران به کشورهای خارجی

گواهی سلامت گردشگری ترکیه

سوالات متداول

سفر با تورهای استانبول از کی قابل انجام است؟

به احتمال قوی از همان تاریخ 1 آگوست (11 مرداد) مسافران می توانند از تور استانبول استفاده نمایند

اینکه مقرر بود پروازها به ترکیه از اواخر تیر ماه مجددا راه اندازی شود، از چه قرار است؟

این سفر مخصوص افرادی است که دارای اقامت ترکیه هستند

پروتکل های بهداشتی در سفر به ترکیه به چه شکل است؟

مسافران می بایست جهت اخذ کارت سلامت گردشگری ترکیه اقدام نمایند. جهت اطلاعات بیشتر به لینک درج شده در بالا مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید