0214935

چه کشورهایی کرونا ندارند

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4.8 از 5 (از 1004 رای)
به روزرسانی : 13 خرداد ، 1399
اخبار

در ماه های اخیر داغ ترین اخبار همواره مربوط به ویروس کرونا بوده است از طرفی این بیماری همچنان در حال تاخت و تاز در کروه زمین می باشد و در بسیاری از مناطق مردم هنوز نتوانستند به زندگی عادی خود برگردند. از طرفی کشورهایی نیز هستند که به دلایل گوناگونی در وضعیت سفید به سر می برند. در بخش چه کشورهایی کرونا دارند، به بررسی بیشترین آمار مبتلایان به کووید 19 در دنیا پرداختیم. حال در این قسمت می خواهیم نگاهی به کشورهایی که ویروس کرونا ندارند و یا میزان مبتلایان بسیار کمتری دارند، داشته باشیم.

واتیکان در ایام کرونا

همانگونه که گفته شد ویروس کرونا تقریبا توانست تمامی نقاط کره زمین را تحت سلطه خود بگیرد اما اگر بخواهیم اشاره ای به کشورهایی که کمترین آمار مبتلا به ویروس کرونا را دارند داشته باشیم میتوانیم از جزیره سن پیر میکلون که در دریای آتلانتیک شمالی قرار دارد و همینطور لسوتو کشوری در آفریقای جنوبی نام ببریم که فقط یک مورد مبتلا به کووید19 در آن ها گزارش شده است.

صحرای شرقی، جزائر کارائیب هلند، گینه نو، جزایر ویرجین بریتانیا از مناطقی به شمار می روند که تا تاریخ اول خرداد 99 دارای کمتر از 10 مبتلا به ویروس کرونا هستند.

دیگر کشورهایی که کمترین آمار مبتلا به کرونا را دارند

سیشل، گرینلند، سورینام، مونتسرات، شهر واتیکان،تورك و كايكوس، جزایر فالکلند، سنت کیتس و نوویس، نامیبیا، دومینیکا، سنت لوسیا، کالدونیای جدید، فیجی، بلیز، لائوس، بوتان، گرنادا، تیمور شرقی، گامبیا ، آنتیگوا و باربودا، بوتسوانا، کامور، اریتره،  سنت مارتین، بوروندی،  ماکائو، زیمبابوه از کشورهایی هستند که میزان مبتلا به وروس کرونا در آن ها کمتر از 50 نفر است.

با کشوری که کمترین آمار مبتلا به کرونا را دارد آشنا شوید

شاید هنگام نام بردن تعدادی از کشورها از جمله سن پیر میکلون، سوالاتی از قبیل اینکه "آیا این منطقه واقعا یک کشور است؟"در ذهن خود پرسیده باشید. می توان گفت سن پیر میکلون، آخرین بازمانده از استعمار فرانسه است که اگر ریزبینانه تر نگاه کنید می بینید که پرچم فرانسه به عنوان پرچم رسمی این منطقه می باشد. موقعیت این جزیره ۲۵ کیلومتر دورتر از ساحل کانادا، در اقیانوس آتلانتیک شمالی، می باشد که به رغم این‌ که ۴۰۰۰ کیلومتر دورتر از سرزمین اصلی واقع شده‌، اما هنوز هم تحت سلطه فرانسه است. 

سن پیر و میکلون

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
1 کامنت
سارا
سلام مرز گرجستان کی باز میشه؟
الفبای سفر

سلام 

میتونید بخش نامه قشم ایر تاریخ 19 مهر را در خصوص پروازهای این ایرلاین به گرجستان را ملاحظه کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید