0214935

ویروس کرونا ضربه سنگینی به صنعت گردشگری اروپا وارد کرد

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1002 رای)
31 فروردین ، 1399
الفبای سفر
اخبار
0 کامنت

سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل متحد (UNWTO) هشدار داده است كه با شیوع COVID-19 (ویروس کرونا)، به صنعت جهانگردی یكی از سخت ترین ضربه ها وارد شده و تمام بخش های گردشگری متوقف شده است.
این سازمان در اوایل این هفته برآورد کرده است که ویروس کرونا تاکنون بیش از 137،000 کشته در جهان داشته است و منجر به کاهش ورود گردشگران بین المللی بین 20 تا 30 درصد در سال جاری می شود.
این امر پس از آن به ضرری بین 30 تا 50 میلیارد دلار در پی کاهش بازدید کنندگان بین المللی تبدیل می شود. به عنوان مثال، با شیوع ویروس کرونا در اروپا، باید میزان درآمد مسافر شرکت های هواپیمایی را 76 میلیارد دلار (70 میلیارد یورو) در سال نسبت به سال گذشته کاهش دهد. شورای جهانی سفر و جهانگردی هشدار داده است كه 75 میلیون شغل در سراسر جهان در معرض خطر هستند.
چندین کشور اروپایی وابسته به جهانگردی هستند. به گزارش یورووستات، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه - سه کشور عضوی که بیشتر تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته اند - در سال 2018 بیشترین شب ها را با افراد غیر مقیم در اتحادیه اروپا تجربه کرده اند.

استریلیزه کردن مکان های شهری در شهر ایتالیا

گزارش های یوروستات در مورد ضربه کرونا به اقتصاد یونان

یونان نیز آسیب پذیر است، چراکه بیش از یک سوم نیروی کار این کشور، مشغول در اقتصاد بخش گردشگری می باشند و در سال 2017 توسط بخش گردشگری به کار گرفته شد. این آمار در جزایر مدیترانه ای قبرس (20 درصد) و ایرلند (14 درصد) بوده است. براساس اعلام صندوق بین المللی پول، اقتصاد جهانی در پی ثبت یكی از بدترین سال های خود از زمان ركود بزرگ دهه 1930 است. اقتصادهای منطقه یورو در بین سخت ترین کشش ها با تولید ناخالص داخلی مشترک برای 19 کشور قرار دارد و انتظار می رود 7.5 درصد از آن منعقد شوند. سه کشور تحت تأثیر اتحادیه اروپا، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه خواهند بود که پیش بینی می شود به ترتیب 9.1 درصد، 8.0 درصد و 7.2 درصد رکود داشته باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید