0214935

آخرین وضعیت عبور و مرور از ایران به کشورهای خارجی

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 4.5 از 5 (از 1082 رای)
05 فروردین ، 1399
الفبای سفر
اخبار
21 کامنت

با گسترش ویروس کرونا در ایران، بسیاری از کشورهای دنیا محدودیت های جدیدی را بر روی ایرانیان و مسافرانی که به منظوره گردش به ایران آمده بودند اعمال کردند. در این بین همسایگان اقدام به بستن مرزهای مشترک خود با ایران کرده و دیگر کشورها نیز شرایط جدیدی نیز در این مورد ایجاد نمودند. با این حال در این بخش نگاهی به آخرین وضعیت عبور و مرور از ایران به کشورهای خارجی ، وضعیت مرزها و قوانین جدیدی که از طرف دیگر مناطق مختلف دنیا بر روی ایرانیان در اثر شیوع ویروس کرونا وضع می گردد خواهیم داشت.

لازم به ذکر است موارد ذکر شده بر اساس آخرین اخبار به روز رسانی شده تا تاریخ 16 فروردین99 می باشد.

نام کشوروضعیت مرز زمینیوضعیت مرز هوایی
آلمان_بسته
اردن_بسته
ارمنستانبستهبسته
ازبکستان_بسته
افغانستانباز
امارات_بسته
انگلستان_بسته
پاکستانبستهبسته
تاجیکستانبستهبسته
ترکیهبستهبسته
جمهوری آذربایجانبستهبسته
روسیه_باز
سوئد_بسته
سنگاپور_بسته
عراقبستهبسته
عمان_بسته
قزاقستان_بسته
قطر_بسته
کویت_بسته
گرجستانبازبسته
لبنان_بسته
هلند_بسته
هندوستان_بسته

صدور ویزای چک نیز متوقف شد

با اعلام وبسایت رسمی سفارت جمهوری چک در ایران، تمامی مراحل جهت صدور ویزا برای ایرانیان تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد. همچنین درخواست های قبلی نیز به حالت تعلیق در می آیند.

توقف صدور ویزای تایلند

از تاریخ 20 اسفند 1398، به دلیل شیوع ویروس کرونا صدور ویزای تایلند با اعلام سفارت این کشور برای تمامی اتباع ایرانی متوقف شده است. همچنین در دیگر اطلاعیه اعلام شده، کلیه ی ویزاهای صادر شده توسط سفارت تایلند از تاریخ 12 بهمن 98 (اول فوریه 2020) فاقد هرگونه اعتبار می باشد.

ابطال بلیت های هواپیمایی ترکیش

با اعلام شرکت هواپیمایی ترکیش ترکیه، باتوجه به گسترش ویروس کرونا تمامی پروازهای ایران تا 13 فروردین 1399 معادل اول آوریل 2020 لغو شده اند. در این اطلاعیه ذکر شده است که تمامی افرادی که از 23 فوریه تا 1 آوریل بلیت خریداری نمودند می توانند تا اول می 2020 بدون هزینه تغییر تاریخ داده یا در غیر اینصورت هزینه بلیت برگشت به آن ها پرداخت می شود.

همچنین شنیده ها حاکیست که مرز هوایی ایران و ترکیه در ایام نوروز نیز بسته می باشد.

وضعیت سفر به مالزی و اندونزی

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت مالزی، با شیوع ویروس کرونا در ایران، تا اطلاع ثانوی از ورود ایرانیان به این کشور جلوگیری خواهد شد. همچنین وزارت امور خارجه اندونزی نیز اعلام کرد که از روز یکشنبه معادل 18 اسفند 1398، این کشور نیز مانع از ورود افرادی که در سه کشور ایران، ایتالیا و کره جنوبی سفر یا اقامتی داشتند می شود.

سنگاپور هم به لیست محدودکنندگان اضافه شد

دولت سنگاپور نیز اعلام کرد که از روز چهارشنبه 1398/12/14 مانع ورود افرادی که 14 روز گذشته در کشورهای ایران، ایتالیا و کره جنوبی بوده اند خواهد شد. همچنین بر اساس اعلامیه منتشر شده از طرف سازمان بهداشت این کشور، اداره مهاجرت مستقر در فرودگاه سنگاپور موظف خواهد بود از صدور انواع ویزاها برای ایرانیان ممانعت کند.

لغو پروازهای مستقیم میان ایران و سوئد

با اعلام آژانس حمل و نقل سوئد، باتوجه به شیوع ویروس کرونا در ایران، تمامی پروازهای مستقیم (هما) از ایران به استکهلم و گوتنبرگ متوقف شده است.

آخرین وضعیت از مرزهای زمینی و هوایی ایران و گرجستان

بنابر اعلام مدیر روابط عمومی فرودگاه امام خمینی، کلیه ی پروازهای مستقیم میان دو کشور ایران و گرجستان به حالت تعلیق در آمده است. اما آخرین اخبار حاکیست که هواپیمایی قشم به منظور رفاه حال مسافرین مسیر تفلیس-تهران پس از اخذ مجوزات لازم از کشور گرجستان، پرواز فوق العاده ای در روز جمعه مورخ 1398/12/16 برقرار خواهد نمود.

ادامه تعلیق پروازهای لوفتهانزا و آسترین

با اعلام شرکت هواپیمایی لوفتهانزا، تمامی پروازهای این ایرلاین به ایران تا تاریخ 30 آوریل (10 اردیبهشت)، لغو شده است. همچنین ایرلاین آسترین اتریش نیز طی اطلاعیه دستور تعلیق پروازهایش به سه کشور، ایران، ایتالیا و کره جنوبی را اعلام نمود و با این تفاسیر پرواز به آلمان از ایران با ایرلاین لوفت هانزا تا اطلاع ثانوی انجام نمیگیرد.

تمدید لغو پروازهای لوفتهانزا در پی شیوع کرونا

تعلیق پروازهای میان ازبکستان و ایران

با اعلام وزیر امو خارجه ازبکستان در تاریخ 1398/12/12، تا اطلاع ثانوی، تمامی پروازها از این کشور به ایران، افغانستان و ایتالیا و بلعکس، به حالت تعلیق درآمده است.

توقف 14 روزه پروازهای آذربایجان

بنابر اطلاعیه ای از طرف هواپیمایی آذربایجان، از تاریخ 1398/12/10 تمامی پروازهای این ایرلاین(بوتا ایرویز) به مدت دو هفته باطل می باشد. همچنین استرداد بلیت های صادر شده برابر دستورالعمل های هواپیمایی آذربایجان صورت خواهد گرفت.

مشروط شدن پروازهای ایرانی به آلمان، آذربایجان، انگلستان و هلند

با اعلام شرکت هواپیمایی ایران ایر، بر اساس آخرین مکاتبات انجام شده مسافران ایرانی برای پرواز به کشورهای آلمان، آذربایجان، هلند و انگلستان باید اظهارنامه سلامت داشته باشند. این اظهارنامه در زمان پذیرش مسافر در فرودگاه توسط کارکنان خدمات فرودگاهی "هما" به مسافران تحویل داده می‌شود و مسافران باید آن را تکمیل کرده و در زمان ورود به فرودگاه های فرانکفورت، باکو، آمستردام و لندن همراه خود داشته باشند و در غیر اینصورت مقامات فرودگاهی کشورهای مذکور از پیاده شدن مسافران جلوگیری خواهند کرد. 

آخرین وضعیت مرز ایران در پی شیوع ویروس کرونا

 روسیه تا اطلاع ثانوی برای ایرانیان ویزا صادر نمی کند 

با اعلام نخست وزیر روسیه، این کشور تا اطلاع ثانوی برای شهروندان ایرانی ویزا صادر نمی کند و ارتباط هوایی بین دو کشور که فقط شرکت هواپیمایی ایروفلوت روسیه و شرکت های ایرانی در چارچوب آن کار می کنند، ادامه خواهد یافت.

همچنین شرکت هواپیمایی ایرفلوت د بیانیه ای اعلام کرد: از روز ماه هشتم مارچ میلادی، ایرفلوت تعداد پروازهای خود در مسیر مسکو_تهران و تهران_مسکو از فرودگاه شرمتووا را از پنج پرواز به یک پرواز کاهش می دهد.  

وضعیت مرز هوایی ایران و هندوستان

به‌ دنبال تعلیق پروازها به کشور هندوستان که از تاریخ 7 اسفند شکل گرفت، مسئولان هما طی درخواستی خواستار انجام سه پرواز برای انتقال مسافران هندی از ایران و بازگشت ایرانیان به کشور به سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان ارائه کرده‌اند. در صورت موافقت با انجام این سه پرواز، در مسیر تهران به بمبئی، تنها مسافران هندی و مسافران ایرانی با ویزای اقامت هندوستان و ویزای دانشجویی به شرط عدم ابتلا به بیماری پذیرش خواهند شد و در مسیر بمبئی به تهران نیز مسافران ایرانی پذیرش می شوندد.

می توانید جدیدترین اخبار را در زیر دنبال کنید

استرالیا هم سفر از سمت خاک ایران را محدود کرد

متوقف شدن صدور ویزای روسیه برای ایرانیان

سرانجام، شرایط لغو سفر اعلام شد

اعزام یک پرواز جهت بازگرداندن مسافران ایرانی از دبی

با شیوع بیماری کرونا در ایران، شرکت هواپیمایی امارات در تصمیمی اقدام به تعلیق پروازهای ایران به دبی و بلعکس کرد. این سازمان همچنین از صدور مجوز برای بازگرداندن مسافران به کشور هم خودداری نمود. اما سرانجام با پیگیری مسئولان وزارت امورخارجه و مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر، مجوز انجام یک پرواز جهت بازگرداندن مسافران از فرودگاه آل مکتوم صادر شد.

وضعیت مرز ایران با ترکیه

ترکیه را می توان جز اولین کشورهایی به حساب آورد که اقدام به بستن مرزهای زمینی و مشترک خود با ایران کرد. و اینکه در چه تاریخی مرزهای ترکیه بر روی ایرانیان باز شود همچنان نامشخص است. علاوه بر شرکت هواپیمایی ترکیش، پگاسوس ایرلاین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است که به‌ دلیل گسترش ویروس کرونا در ایران، پروازهای این شرکت هواپیمایی به تهران تا ۱۱ مارس سال جاری متوقف شده است. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
8 کامنت
شاهین
ممنون بابت اخبار و اطلاعیه هایی که میذارید، فقط یه سوال کسانی که تور ترکیه نوروز 99 خریداری کردند. شرایطشون به چه شکل میشه؟ آیا تا اون موقع امکان باز شدن مرزها هست یا این که داستان کلا فرق می کنه؟
الفبای سفر
درود برشما. شما میتونید برای اطلاع از شرایط لغو سفر روی (اقدامات لغو سفر) کلیک کنید.
پارسا
سلام من تو ترکیه ۲۴ ام امتحان دارم میخواستم ببینم اصلا امیدی نیست واسه من؟؟؟ یکیم اینکه میشه با پرواز غیر مستقیم برم یعنی اول برم هلند بعد ترکیه؟
الفبای سفر
سلام و درود بر شما.
ترکیه کلا ورود افراد ایرانی را ممنوع کرده است و تفاوتی ندارد شما با کدام پرواز و از کدام مرز وارد ترکیه شوید و تنها در صورت برداشته شدن قانون منع ورود افراد ایرانی به ترکیه میتوانید وارد این کشور شوید. در مورد سفر به هلند نیز این کشور پذیرای ایرانی هایی هست که دارنده گواهینامه سلامت باشند.
م س
افراد ایرانی که در کشور دیگه هستند بیشتر 2هفته است که ایران نیستند، با ترکیش ایرلاین میتونن با ترانزیت به کشور دیگه ای بروند؟
الفبای سفر

درود بر شما

برخی کشورها دارای قانون منع ورود افراد ایرانی می باشند و این اقدام به قوانین صادر شده آن کشور بستگی دارد.

علی
سلام لطف میکنید در مورد پروسه گرفتن گواهینامه سلامت بیشتر توضیح بدید. از چه طریق باید اقدام کنیم؟ ممنون
الفبای سفر
سلام. درود بر شما
همانطور که در بالا ذکر شد، جهت دریافت مجوز پروازو بهره گیری از خدمات خاص باید حداقل 72 ساعت قبل از پرواز به دفتر ادارات مرکزی هما مراجعه کنید. تطبیق شرایط بیمار با مقررات پزشکی هوایی که بر اساس شرایط خاص پرواز تدوین شده است، برعهده مرکز پزشکی هوایی می باشد یک نسخه از برگه ی تاییدیه جهت اقدامات بعدی به دفاتر هما ارسال خواهد شد. در صورت تایید و صدور مجوز پرواز، مراتب توسط دفاتر جهت تامین تجهیزات و آماده سازی امکانات مسافرت به واحدهای ذیربط ارسال می شود.
مرتضی
باسلام وخسته نباشید به شما میخواستم بپرسم من الان در گرجستان هستم چگونه می تونم قبل از عید به ایران برگردم و همچنین الان یک ماه اینجام در صورت اینکه نتوانم برگردم چه اقداماتی باید انجام دهم خیلی ممنون
الفبای سفر
سلام و درود بر شما
با وجود بسته بودن مرزها و عدم تردد میان ایران و گرجستان، پروازهایی جهت بازگرداندن ایرانی ها از تفلیس پایتخت این کشور به ایران موجود می باشد. جهت اطلاعات بیشتر در مورد این پروازها می توانید به اطلاعات فرودگاه امام مراجعه کنید.
امین لردی فر
با سلام و خسته نباشید. من واسه شرایط کاری و شغلی حتما باید سفر به امارات داشته باشم . خواستم ببینم از طریق مرز دریایی یا کشور ثالث میتونم این سفر رو انجام بدم. سپاس از راهنمایی
الفبای سفر
سلام و درود بر شما
همه چیز به کشور مقصد و پذیرای افراد ایرانی بودن آن کشور بستگی دارد و در حال حاضر کشور امارات متحده عربی پایبند قانون منع ورود افراد ایرانی می باشد.
نرگس مرادی
ممنونم از اطلاع رسانی دقیقی که دارید
محمد جواد حیدری
با سلام من در کشور عراق هستم چگونه میتونم از تاریخ25 تا 30 فروردین به ایران برگردم ممنون
الفبای سفر
درود بر شما
برای خروج افراد ایرانی از کشور عراق منعی وجود ندارد اما هنگام خروج در صورت وجود علائم ویروس کرونا در بدن شما ممکن است چهارده روز قرنطینه شوید.
نظر خودتان را ارسال کنید