پارک ودنخا مسکو

تاریخ آخرین به روزرسانی : چهار شنبه 02 خرداد 97
پارک زیبا و بزرگ ودنخا، در شمال شرقی مسکو و در نزدیکی مترویی به همین نام قرار دارد.معماری ودنخا مجموعه ساختمانها و مجسمه ها و سالن ها را در بر می گیرد.
پارک ودنخا مسکو
پارک زیبا و بزرگ ودنخا، در شمال شرقی مسکو و در نزدیکی مترویی به همین نام قرار دارد. معماری ودنخا که مجموعه ساختمانها و مجسمه ها و سالن ها را در بر می گیرد بسیار زیباست.دریاچه مصنوعی، میدان ویژه نمایش و مسابقه حیوانات اهلی، چند شهربازی و گلخانه و غیره .. از دیدنی های دیگر این پارک هستند. این پارک را میتوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری روسیه نامید.

در سال 1959 این نمایشگاه از انحصار محصولات کشاورزی خارج شد و به تمامی محصولات تولیدی اختصاص یافت. هر یک از جمهوری های شوروی سابق برای خود سالن مخصوص داشتند. ودنخا دارای ساختمان ها، مجسمه ها و دیگر نمودهای معماری بسیار زیبا است. محوطه نمایشگاه آن قدر بزرگ است که تماشای تمام بخش ها در یک روز میسر نیست. دریاچه مصنوعی، میدان ویژه نمایش و مسابقه حیوانات اهلی، چند شهر بازی، گلخانه و غیره از دیگر دیدنی های این محل است. در بسیاری از جشن ها و روزهای شادی در این محل مراسم متعددی برگزار می شود. امروزه این نمایشگاه به بازاری برای عرضه کالا و یا به عبارتی دیگر نمایشگاه دستاوردها و بازار محصولات خارجی و داخلی تبدیل شده است.