قصر پاولوفسک سنت پترزبورگ

تاریخ آخرین به روزرسانی : پنجشنبه 03 اسفند 96
قصر پاولوفسک در حومه شهر سنت پترزبورگ قرار دارد، در گذشته این مکان به دلیل طبیعت زیبا، محل استراحت خانواده تزارها بود. کاترین کبیر این منطقه را به همراه قصر کوچکی به پسر خود پاول اول هدیه نمود و از آن پس این قصر را پاولوفسک می نامند که سبک معماری کلاسیک روس تزئین شده است.
قصر پاولوفسک  سنت پترزبورگ

قصر پاولوفسک در حومه شهر سنت پترزبورگ قرار دارد، در گذشته این مکان به دلیل طبیعت بسیار زیبا، محل شکار و استراحت خانواده تزارها بود. در سال 1777 کاترین کبیر این منطقه را به همراه قصر کوچکی به پسر خود پاول اول هدیه نمود و از آن پس این قصر به محل زندگی پاول و خانواده اش اختصاص یافت و به همین دلیل این قصر را پاولوفسک می نامند. مساحت کاخ همراه با پارک های آن 600 هکتار می باشد.

طی سال های 1782 تا 1786 این قصر توسعه یافت و با سبک معماری کلاسیک روس تزئین گردید. اکثر ساختمان های این قصر با گنبدهای زیبا تزئین شده اند و قصر به دو نیمه خانم ها و آقایان تقسیم شده است. این سبک زیبایی خاصی را به آن مکان بخشیده است. درون قصر از اتاق های مختلف، دفتر کار، گالری نقاشی و کلیسای خانواده تزار تشکیل شده است و پارک پاولوفسک به سبک های مختلف فرانسوی، انگلیسی و ایتالیایی ساخته شده است. در سال 1803 قصر پاول در آتش سوخت و بعد از آن دوباره توسط معمار روسی وارانیخین بازسازی شد.

شهرپاولوفسک در سال 1838 به راه آهن سراسری روسیه پیوست. در زمان اشغال شهر توسط ارتش آلمان در جنگ جهانی دوم، ایستگاه راه آهن ویران گردید که بعدها دوباره احیا شد. امروزه در قصر پاول کنسرت های کلاسیک بسیار برگزار می گردد و این مکان در بین روس ها به پایتخت موزیک کلاسیک مشهور می باشد.