رودخانه نیوا سن پترزبورگ

تاریخ آخرین به روزرسانی : شنبه 05 اسفند 96
رودخانه نیوا طول 74 کیلومتر، عرض متغیر از 520 متر تا 1 کیلومتر، عمق از 1 تا 10 متر از دریاچه لاداگا سرچشمه می گیرد و از داخل شهر سن پترزبورگ عبور می نماید و به خلیج فنلاند و از آن جا هم به دریای بالتیک سرازیر می شود. آب این رودخانه شیرین است.
رودخانه نیوا  سن پترزبورگ

رودخانه نیوا  طول 74 کیلومتر، عرض متغیر از 520 متر تا 1 کیلومتر، عمق از 1 تا 10 متر از دریاچه لاداگا سرچشمه می گیرد و از داخل شهر سن پترزبورگ عبور می نماید و به خلیج فنلاند و از آن جا هم به دریای بالتیک سرازیر می شود. آب این رودخانه شیرین است.

در طول تابستان این رودخانه برای رفت و آمد کشتی های تجاری و توریستی باز است ولی در زمستان به کلی یخ می بندد. این ویژگی رودخانه به شهر سنت پترزبورگ در زمان محاصره توسط ارتش آلمان نازی کمک شایانی نمود. چون روس ها از طریق همین رودخانه یخ بسته با سایر مناطق شوروی ارتباط برقرار نمودند و حلقه محاصره شکسته شد. پلهای متحرک رودخانه نیوا یکی از جاذبه های این رودخانه و از بهترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ میباشند.

شهر سنت پترزبوگ به شهر پل ها نیز معروف است و دارای بیشترین پل در دنیا است (539 پل) که تعدادی از آنها پل های متحرک هستند و در ساعت خاصی از شب باز می شوند و راه رفت وآمد کشتی ها را می گشایند. این پل ها در حقیقت جزایری را که سنت پترزبورگ از آنها تشکیل شده است به هم متصل می نماید.