شب‌های سفید سن پترزبورگ

تاریخ آخرین به روزرسانی : دوشنبه 31 اردیبهشت 97
شب‌های سفید شهر سن پترزبورگ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در پایتخت شمالی روسیه به شمار می‌روند. شب‌های سفید سن پترزبورگ که هر ساله از اوایل خرداد آغاز می‌شود در حقیقت یک پدیده‌ی طبیعی است و به علت طولانی‌بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب شمال کره‌ی زمین به وجود می‌آید.
شب‌های سفید  سن پترزبورگ

شب‌های سفید شهر سن پترزبورگ یکی از مهم‌ترین دیدنی‌ها و جاذبه‌های گردشگری در پایتخت شمالی روسیه به شمار می‌روند. شب‌های سفید سن پترزبورگ که هر ساله از اوایل خرداد آغاز می‌شود در حقیقت یک پدیده‌ی طبیعی است و به علت طولانی‌بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب شمال کره‌ی زمین به وجود می‌آید.

شهر سن پترزبورگ که از موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای برخوردار است، شمالی‌ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار می‌رود و هر سال در اوایل تابستان به علت بسیار طولانی شدن زمان تابش آفتاب در تاریکی شب فرو نمی‌رود و همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است و یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب‌های اوایل فصل تابستان در این شهر شب‌های سفید نام گرفته است. هر ساله حدود هشت میلیون نفر گردشگر و جهانگرد برای دیدن همین پدیده‌ی نادر شب‌های سفید به این شهر سفر می‌کنند.