دهکده تزار ها سنت پترزبورگ

تاریخ آخرین به روزرسانی : شنبه 05 اسفند 96
در 30 کیلومتری سنت پترزبورگ مکانی به نام تزارسکویه سلو وجود دارد، که معنای آن دهکده تزارها می باشد، در این مکان قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر قرار دارد که از سالن بزرگ و با شکوهی به طول 300 متر با پله های بزرگ و اتاق های دلنشین تشکیل شده است.
دهکده تزار ها  سنت پترزبورگ

در 30 کیلومتری سنت پترزبورگ مکانی به نام تزارسکویه سلو وجود دارد، که معنای آن دهکده تزارها می باشد، در این مکان قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر قرار دارد.همانطور که مد سال به سال تغییر می کرد، همانطور که آرایش مردان جوان و بانواندرباری تغییر می کرد، همانطور هم خانه های مسکونی تزارها با زمان پیش می رفتند وبه اصطلاح لباسهای جدیدی به تن می کردند .

کاترینای اول همسر پطر کبیر اولین صاحب سارکلوسرا بود که در آن زمان سارسکینامیده می شد. در آن زمان امپراطور کسی بود که به مد کردن چیزهای نو می پرداختبدین ترتیب  کاترینای اول به پیروی از سلیقه همسر خود دستور دارد در آنجا بناهایسنگی کوچکی با شش اتاق روشن و مجلل و باغی زیبا ساخته شود. نام یکاترینا به یاد اولین صاحب این مجموعه ساختمانی بر آرم شهر نقش بسته ،کاخایتکارینسکی نامیده می شود.

پتر کبیر در سال 1708 این منطقه را به همسر خود هدیه داد. طی سال های 1717 تا 1723 با دستور کاترین اول برانشتین (معمار بزرگ روس) یک قصر سنگی را در آن احداث نمود و چون قصد داشت این قصر را به عنوان هدیه ای غیر منتظره به پتر کبیر اهدا نماید، بودجه ی بسیار زیادی را برای آن هزینه نمود، پس از بازگشت پتر کبیر از میدان نبرد، به جای خوشحالی کاترین را بسیار سرزنش نمود. طی سال های 1752 تا 1756 دختر پتر کبیر، الیزابت اول راسترلی (معمار ایتالیایی دربار) را برای توسعه ی کاخ به یادبود مادرش به خدمت گرفت. راسترلی این قصر را توسعه داد و به زیبایی آن کمک شایانی نمود، قصر بزرگی که امروزه در دهکده تزارها قرار دارد، حاصل زحمات ایشان است. این قصر از سالن بزرگ و با شکوهی به طول 300 متر با پله های بزرگ و اتاق های دلنشین تشکیل شده است. در تزئینات این بنا از آب طلا و آینه کاری استفاده شده است و وسایل مورد استفاده خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قرار دارند. حدود صد کیلو طلا برایپوشش های داخلی و خارجی این کاخ صرف شد.ومبلغ هنگفت یک میلیون و دویست هزار روبل صرف آن کاخ شد.

پول کفایت نکرد به این دلیل برای یافتن راهی جهت پایان کارهای ساختمانی، تصمیمگرفته شد مالیات بر نمک افزایش یابد. لطیفه ای که گویی نمک دسترسی به طلا را آسان می کند در کاخ خیلی معروف بود.کاخ یکاترینا یکی از نمونه های درخشان سبک خود ویژه باروکای روسی است.