دیگر جاذبه های روسیه

تاریخ آخرین به روزرسانی : جمعه 02 تیر 96
دریاچه بایکاندریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار مآید. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. ا
 دریاچه بایکان

دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار می‌آید. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد. همچنین این دریاچه با عمق ۱٬۶۴۲ متر عمیق‌ترین دریاچه جهان است.

 دره ی آب فشان ها

این دره تنها دشت آب‌ فشانی در اوراسیا (در کنار دشت آب‌فشانی موتنوفسکی) و دومین آب ‌فشانستان بزرگ در جهان است. حوزه ی آبخیز این دره ۶ کیلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰ آب‌ فشان و شمار زیادی چشمه آب گرم در این دره موجود است.

مجسمه مادر میهن
ادمان مام میهن فرامی‌خواند (به روسی: Родина-мать зовёт) مجسمه مشهوری است که در روسیه در شهر ولگوگراد قرار دارد این مجسمه یادبودی از نبرد استالینگراد است که در سال ۱۹۶۷ ساخته شده است.

ارتفاع این تندیس از پایه تا نوک شمشیر ۸۷ متر، ارتفاع هیکل ۵۲ متر و ارتفاع شمشیر ۳۳ متر است.

ستونهای سنگی

مناظر جذاب و دیدنی زیادی حاصل  از سنگ‌های رسوبی و تجزیه‌شده‌ در سراسر جهان وجود دارند، اما چیزی که فرم ستون‌های سنگی من پاپانر(Manpupuner) روسیه را به شکلی ویژه حیرت‌انگیز می‌کند، بزرگی و یکپارچگی آنها است، گویی  به شکلی ناگهانی از زمینی ناشناخته قد برافراشته اند. با کجارو همراه باشید تا با هم نگاهی به  این منطقه شگفت‌انگیز بیندازیم.

کوه البروس
کوه البروس، قله‌ای در باختر رشته کوه قفقاز در کاباردینو-بالکاریا و کاراچای-چرکسیا در شمال فلات ایران در روسیه و نزدیک به گرجستان است.
این قله بلندترین نقطهٔ قاره ی اروپا است. نام این قله، با نام قلهٔ البرز هم‌ریشه است و هر دو شکلی از یک واژه ی ایرانی هستند