آبشار دودن آنتالیا

تاریخ آخرین به روزرسانی : شنبه 05 اسفند 96
آبشارهای دودن گروهی از آبشارها می باشند که در 14 کیلومتری آنتالیا واقع شده اند. اگر مسیر رودخانه دودن را ادامه دهید، از میان طبیعتی بکر و بی نظیر عبور کنید و در نزدیکی ساحل لارا قسمت پایینی آبشار را خواهید دید که از ارتفاع 40 متری به پایین سرازیر شده و وارد دریای مدیترانه می شود.
آبشار دودن آنتالیا

 آبشارهای دودن گروهی از آبشارها می باشند که در 14 کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده اند. در کنار این آبشار کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارند و اگر مسیر رودخانه دودن را ادامه دهید و از میان طبیعتی بکر و بی نظیر عبور کنید در نزدیکی ساحل لارا قسمت پایینی آبشار را خواهید دید که از ارتفاع 40 متری به پایین سرازیر شده و وارد دریای مدیترانه می شود.

آبشار بالایی دودن درون پارکی قرار گرفته است که برای ورود به این پارک باید هزینه ای برای ورود به پارک را پرداخت کنید اما با ورود به پارک جذب طبیعت زیبایی خواهید شد. می توانید در مکان های تعبیه شده استراحت کنید و از طبیعت زیبا لذت ببرید و یا اینکه به راه خود ادامه دهید تا به آبشار اول برسید. در پشت این این آبشار یک غار به نام غار آرزوها یا Dilek Magarasi به طول 40 متر وجود دارد. بعد از طی مسافتی 8 کیلومتری به آبشار دوم که پس از طی کردن مسیر صخره ای به مدیترانه میرسد خواهید رسید. این آبشار در میان اهالی به نام کالپوزکالدیران یا Karpuzkaldıran شناخده میشود.