پارک امیرگان استانبول – Emirgan Park

تاریخ آخرین به روزرسانی : یکشنبه 29 بهمن 96
این پارک که یک پارک تاریخی است در کنار تنگه بسفر قرار دارد. علت شهرت آن، وجود گل های لاله ی فراوان است که جشنواره گل لاله در ماه آوریل در این پارک برپا میشود.در اواسط قرن شانزدهم این پارک به صدر اعظم نیسانجی فریدون بی هدیه داده شد و بعدها نام او را بر این پارک نهادند.
پارک امیرگان  استانبول

این پارک که یک پارک تاریخی می باشد در کنار تنگه بسفر واقع شده است. علت شهرت این پارک به خاطر داشتن گل های لاله ی فراوان است که که جشنواره گل لاله در ماه آوریل در این پارک برپا میشود.در اواسط قرن شانزدهم این پارک به صدر اعظم نیسانجی فریدون بی هدیه داده شد و بعدها نام او را بر این پارک نهادند.در قرن هفدهم سلطان مراد چهارم تمام املاک را به فرمانده صفوی اهدا کرد. در حدود سال 1860 خدیوا اسماعیل پاشا فرمانروای عثمانی سه عمارت به رنگ های زرد، صورتی و سفید در این پارک احداث کرد.

عمارت زرد رنگ: عمارت چوبی بزرگی است و به سمت بسفر در مرکز پارک بوده و دارای ویژگی های معماری عثمانی است و دارای دکوراسیون داخلی بسیار زیبایی است. در گذشته این عمارت به عنوان مهمان‌خانه استفاده می‌شد. تزئینات سقف و دیوارها کار معمار دربار، «سارکیس بایلان» است. سقف‌ها با رنگ روغن، به شکل گل نقاشی شده‌اند و کنده‌کاری‌های برجسته‌ای دارند. درب‌ها و پنجره‌ها مانند تزئینات داخلی به رنگ روشن هستند و شکوه آن را به نمایش می‌گذارد. در شمال شرقی این عمارت یک تالاب واقع شده است.

آدرس پارک امیرگان: Emirgan Korusu Emirgan, Sariyer, Istanbul, Turkey