جاذبه های توریستی تایلند

تاریخ آخرین به روزرسانی : جمعه 02 تیر 96
تایلند کشوری در شبه جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیا میباشد که از شمال با برمه و لائوس, از غرب با برمه و دریای آندامان , از جنوب با مالزی و خلیج تایلند , ا
تایلند کشوری در شبه جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیا میباشد که از شمال با برمه و لائوس, از غرب با برمه و دریای آندامان , از جنوب با مالزی و خلیج تایلند , از شرق با لائوس و کامبوج همسایه میباشد.
پایتخت آن بانکوک با بیشترین جمعیت میباشد. از جمله شهرهای بزرگ تایلند میتوان به ناخن راچاسیما , ساموت پراکان , چیانگ مای , خن کائن , نونتابوری اشاره کرد.
زبان
زبان رسمی این کشور تایلندی است.
این زبان، تک سیلابی و با پنج لحن (آهنگ) مختلف است که هر لحنی، معنای یک سیلاب واحد را تغییر می‌دهد. ترکیب این لحن‌ها و تلفظ‌های دشوار این زبان سبب شده که یادگیری این زبان برای خارجی‌ها سخت و دشوار باشد. با اینکه زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می‌شود، ولی میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. برای همین در بیشتر هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های این کشور، از زبان انگلیسی استفاده میشود. اسامی خیابان‌ها نیز به هر دو زبان انگلیسی و تایلندی نوشته میشود.
برای تبدیل نوشتاری زبان تایلندی به لاتین، هیچ روش استانداردی وجود ندارد و بنابراین ممکن است یک کلمه واحد تایلندی به چندین شکل لاتین نوشته شود به همین دلیل هم در کتاب‌های راهنما، واژه نامه‌ها و سایر متون، از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. استانداردترین روش موجود «سیستم نوشتاری پادشاهی تایلند» است که استفاده از آن رو به افزایش است و برای اسامی خیابان‌ها نیز همین شیوه به کار برده می‌شود. ترتیب جملات در این زبان به صورت فاعل، فعل، مفعول میباشد و فاعل معمولاً در جمله حذف می‌شود. ضمایر نیز بنابر جنسیت افراد تغییر می‌کند. هم چنین افعال در زبان تایلندی صرف نمی‌شوند و هیچ شناسه‌ای ندارند.
مذهب
حدود 95 درصد مردم این کشور بودایی هستند. اما درصد بسیار کمی در حدود 4 درصد از مردم این کشور مسلمان و یک درصد باقی مانده از سایر ادیان هستند.
پول
واحد پول: بات ( هر 30 بات برابر یک دلار )
آب و هوا
به دلیل نزدیکی تایلند به دریا , این کشور آب و هوای معتدلی دارد و چون در منطقه جنوب شرقی آسیا واقع شده , بسیار حاصلخیز میباشد. منطقه شمالی این کشور کوهستانی اما مناطق شرقی و غربی آن با جنگلهای بسیار سرسبز و باغهای میوه و درختان کائوچو و ساحل شنی سفید توأم شده است. در مناطق مرکزی این کشور شالیزارهای برنج رونق بسیار زیادی دارد.
بهترین فصل سفر به این کشور در ماههای نوامبر تا فوریه است زیرا دمای هوا بین 12 تا 28 درجه سانتی گراد میباشد و رطوبت هوا نیز در پایین ترین حد قرار دارد.

بودای مرمرین

بودای مرمرین این بودا که در بانکوک واقع شده یکی از زیباترین معابد تایلند , حدود یک قرن پیش با مرمرهای سفید ایتالیایی ساخته شده است.

معبد حقیقت

معبد حقیقت این معبد در ساحل لائم راچاوت در جاده ناکلوا در شمال پاتایا واقع شده است که تماما چوبی است و نماد موفقیت های انسان با حقایق فلسفی و مذهبی میباشد.


جزیره مای تان پوکت

جزیره مای تان پوکت این جزیره که در پوکت واقع شده است دارای مرجان های آبی و محلی برای غولصی میباشد.


فانتاسی پوکت

فانتاسی پوکت این مکان که در ساحل کامالا قرار دارد از جاذبه های فرهنگی و هنری پوکت بشمار میرود و در آن جشنهای مختلف برگزار میشود.

جزیره ساموئی

جزیره ساموئی این اسم از یک واژه چینی به معنی بهشت گرفته شده است. این جزیره گرمسیر با ساحل شنی سفید میباشد که یکی از پر بازدید ترین سواحل تایلند است.

تپه خائو فراتمنک در پاتایا

تپه خائو فراتمنک در پاتایا از این تپه که با آسفالت پوشیده شده و بر سر قله آن مجسمه بودا قرار گرفته است به راحتی میتوان تمام شهر پاتایا و بنادر آن را مشاهده کرد.

پارک چالوئم فراکیات

پارک چالوئم فراکیات این پارک در جاده فراتامناک در پایین خائو پاتایا قرار دارد.

کاخ پادشاهی

کاخ پادشاهی پادشاه رامای اول , بانکوک را به پایتختی برگزید و این شهر را بعنوان مرکز دولت و محل اقامت خود برگزید و شروع به ساخت این کاخ نمود. این کاخ با چوب در سال 1782 ساخته شد و در دوران تاجگذاری رامای ...

بودای خوابیده

بودای خوابیده این معبد از قدیمیترین معابد تایلند است که در آن طب سنتی , ماساژ و مدیتیشن آموزش داده میشود. این مجسمه بودا بطول 46 متر و از طلای خالص ساخته شده است که بسیاری از توریست ها برای دیدن آن به معبد ...

بودای طلایی

بودای طلایی این مجسمه که از طلای خالص در حدود 3.5 متر با وزن معادل 5.5 تن ساخته شده در محوطه بیرونی کاخ پادشاهی امرالد بودا قرار دارد. این بودا دارای 3دست لباس میباشد که در فصول مختلف طی مراسمی باشکوه توسط ...