جاذبه های گردشگری پاتایا

تاریخ آخرین به روزرسانی : یکشنبه 06 اسفند 96
پاتایا یکی از شهرهای تایلند با جاذبه های گردشگری فراوان است. انواع تفریحات آبی و جاهای دیدنی بسیار جذاب برای گردشگران در این شهر وجود دارد.
پاتایا

معبد پناهگاه حقیقت  -   (Prasat Satchatham)

یک معبد چوبی که در کنار دریا واقع شده است.معبد به طور کامل با چوب ساخته شده است. زیبایی معبد از طریق خانه های چوبی و کنده کاری شده نمایان است. این شاهکار عجیب نشان دهنده هنر قرن است.

این معبد نیز نشان دهنده اهمیت دین می باشد که به حمایت از جهان کمک کرده است. معبد پناهگاه حقیقت، جایزه جاذبه برجسته گردشگری تایلند از جوایز صنعت گردشگری در سال 2008 را دریافت کرده است.

 

باغ گرمسیری گیاه شناسی نانگ نوچ - NongNooch Tropical Botanical Garden 

در حال حاضر این باغ مهمترین جاذبه گردشگری بخش جنوب شرقی پاتایا می باشد که بیش از پنج هزار گردشگر از سراسر جهان از این باغ بازدید می کنند. به دلیل این که این باغ هرزمانی از شبانه روز زیبا به نظر می رسد. 

این باغ در سال 1980 برای بازدید عموم و نمایش سنت و فرهنگ تایلندی بازگشایی شد. شامل انواع گلها، استخر، اتاق سمینار، رستوران، خانه های تایلندی و آثار فرهنگی و باستانی تایلند است.

 

تئاتر آلانگ کارن

تئاتر فرهنگی، سیرک و صحنه موزیکال و در حد کلاس جهانی همه یکجا در این تئاتر جمع شده اند. همه جنبه های تاریخ، سنت و تمدن تایلندی را می توان مشاهده کرد. واقع در کیلومتر 155جاده سوخومویت یک تئاتر غول پیکر پر زرق و برق طراحی شده با ظرفیت 2000 صندلی است. از ویژگی های بارز صحنه نمایش6 سبک مدرن نور و صدا و آتش بازی است. طول این صحنه 70متر است.

  علاوه بر این در این مرکز میدان فرهنگی، فروشگاه سوغات و رستوران بزرگ خدمت تایلندی و بین المللی وجود دارد.

 ساحل جم تین -  Jomtien Beach

ساحلی شنی در شمال پاتایا که حدود شش کیلومتر امتداد دارد. بدون شک لذت بردن از اوقات فراغت در ساحل شنی و پریدن در دریای تمیز و زیبا و لذت بردن از تنقلات  دریایی ارزان قیمت از فروشندگان دوره گرد یکی از جاذبه های توریستی این شهر است. لم دادن در ساحل شنی و لذت بردن از آفتاب یکی از تفریحات اکثر افراد است.

حیات وحش ببر پاتایا  -  Pattaya Tiger Zoo (Sriracha)

این باغ وحش در سال 1997 افتتاح شده است، این باغ وحش ببر در زمینی به مساحت منطقه 400.000 متر مربع قرار دارد. باغ وحش به چهار ناحیه تقسیم شده است. منطقه پرورش ببر، منطقه نمایش استعدادها، منطقه تمساح و منطقه سایر حیوانات. جاذبه اصلی اتاق تغذیه ببر است که جعبه ای است که توله ببر و خوک در آن زندگی و تغذیه می کنند در قفس یکسانی است. برای کاهش هزینه های اضافی، شما می توانید به توله ها  غذا بدهید و با آنها عکس بگیرید.