عجایب در معابد بانکوک

تاریخ آخرین به روزرسانی : جمعه 02 تیر 96
معبد بودای زمرد- (Wat Phra Kaew)به عنوان مهم ترین معبد بودایی در تایلند محسوب می شود. در مرکز تاریخی بانکوک، در داخل محوطه کاخ بزرگ واقع شده است.بودای زمرد یک

معبد بودای زمرد- (Wat Phra Kaew)

به عنوان مهم ترین معبد بودایی در تایلند محسوب می شود. در مرکز تاریخی بانکوک، در داخل محوطه کاخ بزرگ واقع شده است.

بودای زمرد یک تصویر از بودا در موقعیت مراقبه می باشد. هیچ کس به جز پادشاه اجازه نزدیک شدن به مجسمه بودا را ندارد. یک ردای فصلی بر روی مجسمه قرار دارد که تغییر سه بار در سال (تابستان، زمستان، و فصل بارانی) توسط شخص پادشاه انجام می شود و آئینی بسیار مهم به حساب می آید. معبد زمرد به زیبایی تزئین شده است و حس شکوهمند صلح را یادآور می شود.

جاذبه این معبد بی شک وجود مجسمه طلای بودا می باشد. بزرگترین مجسمه طلای بودا که نشسته آن حدود پنج متر ارتفاع و نزدیک 5/5 تن وزن دارد. این مجسمه طلا در زیر قالبی از گچ به طور اتفاقی هنگامی که برای انتقال به معبد جدید حمل می شد، یافته شد. گمان می شود پوشش گچ به این دلیل روی مجسمه طلا به کار برده شده است که از دست غارتگران در امان باشد.


معبد سپیده دم (Wat Arun in Ban)- Temple Of Dawn

معبد آرون، به عنوان وات چائو شناخته می شود، در غرب بانکوک نزدیک رودخانه چائو (Chaeng) واقع شده است. یکی از خیره کننده ترین معابد بانکوک می باشد، نه تنها به دلیل موقعیت رودخانه آن، بلکه به دلیل طراحی بسیار متفاوت نسبت به معابد دیگر. وات آرون (یا معبد سپیده دم) است که تا حدودی با مناره رنگین تزئین شده است و بسیار با شکوه در کنار آب قرار گرفته است.

معبد پو (معبد خمیده بودا) -  (Wat Pho)

هر گردشگری که برای اولین بار از بانکوک دیدن می کند حتما باید سری به این معبد بزند. در پشت معبد بودای زمرد قرار دارد. این معبد یکی از بزرگترین مجتمع های معبد در شهر بانکوک می باشد  و به دلیل پیکر بزرگ خمیده بودا مشهور است که 46 متر طول آن است و در پوششی از طلا قرار شده است. این محل همچنین یک محل عالی برای دریافت ماساژ سنتی تایلندی     می باشد. معبد پو به عنوان مدرسه پیشرو ماساژ در تایلند بشمار می رود. زمان بازدید از این معبد همه روزه از ساعت 8:00-17:00 می باشد.

معبد کوه طلایی - (Wat saket)       

وت ساکت به نام معبد کوه طلایی معروف است. دره ای است که با تاج طلایی مزین شده است. این معبد در طول سال میزبان نیایشگران است. همچنین به مدت یک هفته در سال در آن نمایشگاه برگزار می شود که این نمایشگاه یک هفته به طول می انجامد.