بانکوک در یک نگاه

تاریخ آخرین به روزرسانی : جمعه 02 تیر 96
تایلندکشوری است در مرکز شبه جزیره هندوچین که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. با مساحت حدود 513.000 کیلومتر مربع است. این کشور بیستمین کشور پرجمعیت جهان ، با حد

تایلند

کشوری است در مرکز شبه جزیره هندوچین که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. با مساحت حدود 513.000 کیلومتر مربع است. این کشور بیستمین کشور پرجمعیت جهان ، با حدود 66 میلیون نفر است. بزرگترین شهر و پایتخت آن بانکوک می باشد. تایلند به دلیل سواحل گرمسیری، کاخ سلطنتی مجلل،  ویرانه های باستانی و معابد مزین نمایش چهره بودا شناخته شده است.

اقتصاد تایلند بیستم تولید ناخالص داخلی اسمی در جهان و بیست و هفتمین کشور در تولید ناخالص داخلی است. تولید، کشاورزی، گردشگری شوند بخشهای عمده  اقتصاد این کشور هستند.

بانکوک

این شهر پایتخت کشور تایلند می باشد و حدود هشت میلیون نفر جمعیت دارد.

این شهر بیش از هر شهر دیگری در جهان از گردشگران استقبال می کند. از معابد درخشان  گرفته تا بازارهای شناور جز جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید. یکی از نقاط برجسته بانکوک غذاهای آن  می باشد، از غذاهای محلی که در کنار خیابان سرو می شود گرفته تا غذاهای دریایی در رستورانهای مجلل. مراکز خرید لوکس آن با دریایی از فروشگاهها و برندها خودنمایی می کنند.

از آپارتهانهای ارزان قیمت گرفته تا هتلهای لوکس در این شهر وجود دارد.