جاذبه های گردشگری

اماکن تاریخی آنتالیا

دروازه هادرین

بندر آنتالیا توسط دیوارهای سنگی دفاعی ضخیمی که توسط چندین دروازه احاطه شده بود که در صورت حمله دزدان دریایی و یا مهاجمان قابلیت باز و بسته شدن داشتند.

دروازه هادریان در 130 میلادی به مناسبت گرامی داشت بازدید امپراتور هادریان از شهرآنتالیا ساخته شد.

سقف طاقدار قوسی شکل، ستون مرمر تزئینی بین قوسها در هر دو طرف وجود دارد. در یک زمان، مجسمه امپراتور هادریان و خانواده اش احتمالا تزئین بالای دروازه بوده است ، اما به مرور زمان از بین رفته است. امروزه باقی مانده های این دروازه تبدیل به یکی از آثار تاریخی آنتالیا و جاذبه های توریستی این شهر شده است.

کاخ موزه آتاتورک

کاخ موزه آتاتورک یک موزه ملی در آنتالیاست که به مصطفی کمال آتاتورک جهت بازدید از آنتالیا اختصاص داده شده بود. در دوران آتاتورک، آنتالیا یک شهر کوچک بود، در عین حال آتاتورک آنتالیا را به عنوان یکی از زیباترین مکانهای جهان لقب داده است. در سال 1984 به دستور وزیر فرهنگ و گردشگری این خانه به موزه تبدیل شد.

مسجد مراد پاشا

این مسجد در سال 1570 توسط مراد پاشا کارامان ساخته شد. مسجد مراد پاشا دارای سبک معماری عثمانی است. این مسجد دارای یک مناره بلند در بالای سقف با یک قاب 10 گوش است و کتیبه هایی در دیوار داخلی آن وجود دارد. امروزه مسجد مراد پاشا یکی از جاذبه های تاریخی آنتالیا است و علاقه مندان به معماری قدیم ترکیه و دوستاداران آثار تاریخی از آن بازدید می کنند.