جاذبه های گردشگری

موزه آنتالیا

جاذبه های آنتالیا:

آنتالیا شهری پر از جاذبه های گردشگری و نقاط توریستی جذاب برای گردشگران خارجی است. جاهای دیدنی آنتالیا فراوان و خوشبختانه در دسترس برای بازدید علاقه مندان هستند. بطوریکه می توانید با استفاده از امکانات تور های آنتالیا به دیدن آنها رفته و یا بصورت شخصی برای استفاده و دیدن نقاط دیدنی توریستی اقدام کنید:

موزه آنتالیا

موزه باستان شناسی آنتالیا یکی از بزرگترین موزه های ترکیه، واقع در کنییالتی، آنتالیا است. وسعت این موزه 7000 مترمربع می باشد و 5000 آثار هنری در آن  به نمایش گذاشته می شود. موزه آنتالیا یکی از مهم ترین موزه های ترکیه و از مکان های دیدنی این شهر است.

در پایان جنگ جهانی اول، در طول زمانی که آنتالیا تحت اشغال نظامی ایتالیا بود، باستان شناسان ایتالیایی به نام تمدن شروع به از بین بردن آثار  باستان شناسی که در مرکز شهر در اطراف سفارت ایتالیا کشف شده بود، کردند. برای جلوگیری از این طرح ، سلیمان فکری بیگ، مشاور سلطان، خود را به عنوان متصدی داوطلبانه آثار باستانی منصوب کرد و برای اولین بار موزه آنتالیا  افتتاح شد و به جمع آوری آنچه در مرکز شهر باقی مانده بود، پرداخت.

موزه آنتالیا شامل 13 نمایشگاه، 1 نمایشگاه فضای باز، آزمایشگاه ها، انبار، مرکز تعمیرات، یک اتاق عکاسی، یک سالن کنفرانس، دفاتر اداری، کافه تریا و محل زندگی مسئولان موزه می باشد.