جاذبه های گردشگری

درباره آنتالیا

تور آنتالیا هر ساله، میلیونها نفر را با طبیعت زیبا و غنای تاریخی اش جذب می کند. ترکیبی از خورشید، دریای عمیق آبی و کوه پوشیده از درخت همه با هم در همه جا جمع شده است. 

هر ساله هزاران نفر از توریست ها و گردشگران سعی می کنند با استفاده از تور ارزان آنتالیا و یا تور های لحظه آخری به این شهر سفر کنند. آنتالیا هشتمین شهر پرجمعیت ترکیه است. واقع در جنوب غربی ساحل شکوفای آناتولی هم مرز با کوه های توروس، آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه در ساحل دریای مدیترانه با بیش از یک میلیون نفر در منطقه شهری آن است. این شهر 150 سال قبل از میلاد مسیح توسط یکی از پادشاهان سلسله پرگامون کشف شد. نام این شهر در ابتدا آتالیا بود. این شهر به عنوان یک پایگاه دریایی برای ناوگان قدرتمند آتالوس، خدمت کرده است. کاوش و حفاری در سال 2008 و بقایای کشف شده در این شهر،  قدمت آن را  قرن 3 قبل از میلاد، تخمین می زند.

امروزه آنتالیا مناطق دیدینی زیادی دارد. آنتالیا دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستانهای گرم و خشک و زمستان های معتدل و بارانی است. حدود 300 روز از سال آفتابی است. دمای دریا بین 16 درجه سانتی گراد در زمستان و 27 درجه سانتی گراد در تابستان می باشد. رکورد بالاترین دمای هوا 45 درجه سانتی گراد در ماه جولای رسیده است.